Web Analizi

Sitenizde Bu Takipleri Yapıyor musunuz?

CPC, CPA gibi hedeflerin yanı sıra, ileri düzey web analizi sayesinde medya planlama, strateji belirleme aşamasında ihtiyacınız olabilecek verilerden bazıları;

  • Kullanıcılarınızın ortalama sepet değerleri ve ciroya olan katkısı
  • Kampanyalarınızın satışa olan etkileri
  • Ürünlerin performansı ve satış adetleri
  • Kullanıcılarınızın ortalama sepet değerleri ve ciroya olan katkısı
  • Anahtar kelimelerin cironuza olan katkısı
  • Ürün gruplarının cironuza olan katkısı
  • Kullanıcıların satın alma gerçekleştirmesine kadar geçen gün sayıları

 

Hedef takibi

Websitesinizin tüm makro ve mikro hedefleri belirlenir. Belirlenen hedefler sayesinde potansiyel müşterilerin ne kadarının hedefleri gerçekleştirdiği tespit edilir. Tüm dönüşüm süreçleri raporlanır.

Hedef Takibi

Attribution Model

Çoğu ziyaretçi ilk ziyaretinde dönüşüm gerçekleştirmez. Dönüşüme yönlendiren son kaynağın yanı sıra, dolaylı olarak katkısı olan kaynakların ağırlıklarının da ayrı ayrı belirlenmesi gerekmektedir. Yaptığınız reklamların doğrudan ve dolaylı olarak oluşturduğu fayda toplanarak, bütçelerinizin doğru kanallara aktarılması sağlanmış olur.

Attribution Model

Attribution Model Çeşitleri

Son tıklama, ilk tıklama, linear ve ayarlanabilir attribution modelleri ile pazarlama kaynaklarınızın gerçek değerleri belirlenir. Doğru Return-on-Investment hesaplamak için en geçerli metodtur.Attribution Model Çeşitleri

Bağlılık (Loyalty) Analizi

Kaynak, kampanya, ad-grup ve anahtar kelime bazında müşterilerinizin hangi sıklıkla alışveriş yaptıkları tespit edilir. Kullanıcıların yaptığı satın almalar arasındaki zaman farkı tespit edilir ve bu farkı düşürmek için yeni kampanyalar hazırlanır.

Bağlılık (Loyalty) Analizi

Customer Lifetime Value

Müşterilerinizin uzun vadede gelirinize olan katkısı hesaplanır. Kaynak bazında ve kampanya bazında yapılan bu çalışmalar ile pazarlama bütçeleriniz doğru noktalara kanalize edilir.

Life Time Value Analizi

Trend Analizi

Var olan satış ve dönüşüm oranlarınıza bakılarak bütçenizi arttırdığınız takdirde kazanacağınız tahmini ciro ve üyelik oranları hesaplanır.

Trend Analizi

E-Ticaret İçin İçerik Analizi

Sayfalarınızın satışa olan ortalama katkısı ölçümlenir. Sayfaların ‘Refresh Rate’ oranlarına bakılarak kullanıcıların hangi sayfalarda engage olduğu yada sorun yaşadığı tespit edilir. Ziyaretçilerin web sayfalarınıza olan bağlılık oranları incelenilir ve gerekli ise dönüşüm optimizasyonu ile bu oranlar yükseltilir.

E-Ticaret-icin-icerik-analizi

Gerçek Zamanlık İçerik Analizi

Sitenizdeki içerikler gerçek zamanlı olarak takip edilerek en fazla okunan haberler ön plana çıkartılır ve kullanıcıların sitenizde daha aktif rol alması sağlanır. Anlık kullanıcı sayıları takip edilerek hızlı aksiyonlar alınır.

Gerçek Zamanlı İçerik Analizi

Sosyal Medya Takibi

Markanız ve hedefleriniz için hangi sosyal mecranın daha faydalı olacağı belirlenir. Süre gelen sosyal medya kampanyalarınızın performansları takip edilerek, kaynaklarınızın en doğru şekilde yönlendirilmesi sağlanır. Sosyal medyada paylaşılan ve size en fazla dönüşüm sağlayan içerikler takip edilerek içerik stratejileriniz belirlenir.

Mobil Analiz

Kullanıcıların aplikasyonunuzda yaptığı hareketler ve dönüşümler takip edilir. Kullanılabilirlik ve performans analizi sonrasında kullanıcıların deneyimlerini arttırıcı iyileştirmeler uygulanır.